АНТИКОРРУПЦИОННЫЙ ТРЕНИНГ СКОРО СТАРТУЕТ ДЛЯ ОТО МАЧУХИ
17 марта Мачухивська община подписала Меморандум о сотрудничестве и организации взаимоотношений между координаторами проекта «Региональная антикоррупционная сеть» Антикоррупционной инициативы Европейского союза — МОО «Международная Антикоррупционная Ассамблея».
Как отметил Председатель Правления Организации Вячеслав Саенко, Мачухивська ОТГ одна из семи территориальных общин Украины, что завоевали право участия в данном международном проекте.
На подписании присутствовали МОО «Международная Антикоррупционная Ассамблея» в лице Председателя Правления Организации Вячеслава Саенко, регионального менеджера проекта «РАМ» Александры Яковлевой и представители власти, общественности, предприниматели и средств массовой информации Мачухивськои ОТГ.
Председатель Мачухивськои ОТГ Валерий Белоконь говорит, что это важный шаг к выводу общины на высокий уровень:
— Это привлечение общественности к открытому диалогу на местном уровне. Для нас этот тренинг важнейший. Я хочу, чтобы в обществе все работало слаженно, в том числе и в финансовом плане. Люди имеют право знать обо всех расходах в обществе.
В свою чергу, Валерій Білокінь запевнив, що Мачухівська громада візьме активну участь у навчанні та максимально сприятиме впровадженню дієвих заходів для запобігання та упередження всіх можливих проявів та наслідків корупції.
Костянтин Голбан, представник МГО «Міжнародної Антикорупційної Асамблеї», який проводив попередню зустріч громадівців з приводу тренінгу, виступив ініціатором проходження у ньому Мачухівської ОТГ, як і зазначав раніше, хоче аби його земляки були освіченими, а громада працювала відкрито.
Укінці березня організатори обіцяють створити розклад занять. Тренінг триватиме п’ять місяців. Після його проходження учасники повинні будуть складати іспити в Києві, а по факту успішного завершення навчання отримають відповідні сертифікати. Наразі зареєструвалися для проходження антикорупційоного курсу 12 громадівців: освітяни, депутати, підприємці. Навчання будуть проводити провідні європейські фахівці.
Вже під час тренінгу громадівці розпочнуть впроваджувати нові знання в дію. Буде створено відкритий ресурс, на якому у вільному доступі знаходитиметься вся інформація про витрати громади. До того ж люди стануть юридично підкованими, а отже зможуть повністю орієнтуватися у звітності:
— Правова поінформованість жителів — це ще один плюс меморандуму. Люди матимуть можливість контролювати використання бюджетних коштів ОТГ. Це забезпечить прозору роботу громади, — додає Валерій Білокінь.