Блокчейн як спосіб боротьби з корупцією
Сьогодні було підписано дуже важливу угоду, між членами “Міжнародної Антикорупційної Асамблеї”, зокрема представництвами МАА в Італії і в Мальті, в особі їх керівників Романа Романського і сера Морено Зуккетті. Був підписаний меморандум про співпрацю, що означає розвиток всієї організації.
У зв’язку з новим мальтійським законодавством про криптовалюти, DLT і законопроекті про віртуальні фінансові активи (VFA Bill), був проведений моніторинг програмного забезпечення і додатків партнерів, зокрема президента представництва МАА в Мальті, сера Морено Зуккетті. Генеральний директор ATPC Malta представив свою гібридну блокчейн систему, здатну усунути корупцію, оскільки це програмне забезпечення, що використовує концепції демократії і меритократії в розподіленій і децентралізованій мережі блокчейнів, здатне перетворювати складні і громіздкі процеси в лінійні, точні і непідкупні.
Програмне забезпечення передбачає реєстрацію в своєму децентралізованому і розподіленому блоковому ланцюгу, але, перш за все, варто відзначити, що у системи немає централізованої бази даних (кожен член мережі має повний зашифрований архів) і вона не вимагає втручання людини в довірене управління як ненадійного; тому було вирішено впровадити обов’язкову послугу для всіх компаній щодо процедури KYC (Know Your Customer), необхідної для перевірки користувачів, відзначаючи потенційні ризики або потенційні порушення в комерційних відносинах. Таким чином, з’являється перша європейська рамкова угода про подання першого програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, яке через його непідкупний характеру виключає можливість використання перекручених повноважень прийняття рішень, що впливають на корупцію в кожному секторі.
Міжнародна Антикорупційна Асамблея планує створити в своєму штабі оперативні центри, що пропонують послуги KYC, а також поширювати, впроваджувати і підтримувати системи моніторингу та боротьби з корупцією.
В Європі налічується понад 23 мільйона компаній. МАА виступає в якості співрозмовника суперпартнерів, створюючи можливості і законність, для нових робочих місць. Уявіть, що європейське середня кількість звітів, які подаються в KYC, перевищує 100 одиниць на рік, а якщо помножити на зацікавлені сторони попит у 2,3 мільярда потенційних запитів на європейському рівні, враховуючи, що витрати на звичайний KYC сьогодні складають в середньому 30 євро кожен, то ми говоримо про обсяг бізнесу майже 70 мільярдів євро на рік.
Метою МАА є надання послуги в усіх державах-членах Європейського співтовариства, створення сотень нових робочих місць та забезпечення експлуатаційних витрат, що складають одну третину підготовленого в даний час KYC. Тільки за згодою відкрити як мінімум чотири нові операційні центри: в Італії, на Мальті, в Португалії і в Україні; МАА планує створити не менше 100 нових робочих місць, а також, працювати над поширенням і впровадженням систем управління і контролю проти корупції.