Фестиваль думок «ДумкоFest2019»
14 вересня команда ГО «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» відвідала фестиваль думок «ДумкоFest2019» – головну дискусійну платформу осені, яка вдруге повернулася до Київського парку ім. Тараса Шевченка, щоб зібрати та об‘єднати разом тих, кому не байдуже, в якій Україні ми всі будемо жити завтра.
Організаторами виступили:
Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI), яку співфінансує і впроваджує DANIDA (Датське агентство міжнародного розвитку), має за мету сконцентрувати зусилля задля протидії корупції в Україні.
Загальною метою фінансування ЄС та Данії заходів із боротьби з корупцією є покращення антикорупційної політики, яка має у кінцевому рахунку зменшити рівень корупції в країні.
Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI) є наразі найбільшою програмою у сфері боротьби з корупцією в Україні… …Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI) має на меті посилення спроможності новостворених антикорупційних органів і сприяння посиленню контролю за ходом перетворень з боку Верховної Ради, громадянського суспільства та засобів масової інформації,
та Відкритий офіс НАБУ – це навчальний та дискусійний майданчик Бюро, де проводяться тренінги, круглі столи та лекції.
Також програма фестивалю була присвячена й 6 дню народження співорганізаторів заходу – команді Bihus.Info.
Bihus.Info – група антикорупційних та інформаційних проектів, створених громадськими організаціями “ТОМ 14” та “Канцелярська Сотня”.
ТОМ14 – журналістський колектив, який спеціалізується на антикорупційних та економічних розслідуваннях. “Канцелярська сотня” – програмісти, аналітики та безліч волонтерів, які збирають та структурують відкриті дані.
Проект реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні.
Боротися з корупцією — це вам не просто парком гуляти. Хоча, є виключення.
На фестивалі було створено основний майданчик, основну та медійну сцени вільного спілкування, на яких журналісти, активісти, представники антикорупційних інституцій, міжнародні експерти з питань протидії корупції та просто всі небайдужі громадяни обговорювали у відкритому діалогу про Україну без корупції, досягнення успіху без хабарів, вміння захищати свої права…
«Ми продовжуємо традицію, де вирішення спільної проблеми – важливіше за розбіжності в статусі, віці, статі, політичних або релігійних переконаннях.»
На основному майданчику охочі мали змогу познайомитися, проконсультуватися та взяти участь в опитуваннях, які провадили громадські організації, пов’язані з антикорупційною діяльністю.
Серед них:
- Інформаційна кампанія “По той бік новин” – складова проекту “re:start демократичний дискурс”, який ми втілили разом Інститут розвитку регіональної преси у партнерстві з Європейським центром свободи преси та ЗМІ (ECPMF, Лейпціг) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Проект спрямований на підвищення медіаграмотності українців та критичне сприйняття інформації у медіа. Як ЗМІ маніпулюють новинами, чому соціальні мережі вірусують фейками та як навчитися розпізнавати неправдиву інформацію – ці та інші питання піднімає інформаційна кампанія «По той бік новин».
- Слідство.Інфо та hromadske.ua
- ЧЕСНО – це громадський рух, що має на меті стимулювати прозорість, підзвітність та відкритість представників влади та запит на якісну політику серед громадян. ЧЕСНО об’єднує активістів з громадських організацій Центр UA та Центр демократії та верховенства права, а також волонтерів по всій території України та за її межами.
- ACREC – Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні є науково-дослідницьким центром, який здійснює освітню, наукову та просвітницьку діяльність і об’єднує вітчизняних та іноземних науково-педагогічних та наукових працівників, докторантів, аспірантів, студентів та практиків у сфері запобігання і протидії корупції.
- EdEra – студія онлайн-освіти, яка створює онлайн-курси, інтерактивні підручники, освітні спецпроекти та моделі інтеграції сучасних освітніх рішень у традиційний навчальний процес.
- YouControl — аналітична система для комплаєнсу, аналізу ринків, ділової розвідки та розслідувань. Система формує повне досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Унікальна технологія дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію або ФОП із понад 50 офіційних джерел даних.
- Схеми: корупція в деталях – програма журналістських розслідувань, що викриває високопосадову корупцію. Спільний проект Радіо Свобода (служба Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (РВЄ/РС), яка є незалежною медіакорпорацією, котру фінансує Конгрес США через гранти, які надає через Американське агентство глобальних медіа) та телеканалу «UA:Перший».
- Стоп корупції – Громадська організація, що провадить незалежні журналістські розслідування і правозахисну діяльність з метою запобігання зловживанню владою, протидії корупції і сприяння демократичним перетворенням в Україні.
- Рада громадського контролю при НАБУ (РГК НАБУ) – незалежний цивільний орган, який було створено з метою забезпечення прозорості та цивільного контролю за діяльністю при Національному антикорупційному бюро.
- 1991 Civic Tech Center — це платформа розвитку civic tech екосистеми в Україні зі швидким доступом до акселерацій, ком’юніті та івентів, що знаходиться в самому серці Києва.
- ЦППР – Центр політико-правових реформ — недержавний аналітичний центр, метою якого є сприяння проведенню реформ у політико-правовій сфері задля утвердження в Україні демократії, верховенства права та належного урядування.
Говори та дій сміливіше. Адже саме так народжується демократичне суспільство.
На основній та медійній сценах фестивалю “ДумкоFest2019” відвідувачі мали можливість отримати цікаві знання та досвід від виступаючих, прийняти участь у дискусіях та поспілкуватися про те, як спільними зусиллями побудувати державу вільну від корупції.
Поговорити було про що. Цього року серед тем фестивалю були:
- Інформаційні бульбашки, боротьба зі стереотипами, хайтерство на варті боротьби з корупціею;
- Як можна залучити громадськість до удосконалення міністерств;
- Технології у боротьбі з корупцією. Електронне врядування. Держава в смартфоні (питання діджиталізації послуг);
- Як знайти однодумців та відстояти свої права;
- Як отримати інформацію від правоохоронного органу: лайфхак від НАБУ;
- Як діяти, коли вимагають гроші на парту;
- Комунальні схеми: як формуються тарифи та де сидить корупція…
Серед спікерів на сценах були:
Під час майстер-класу на ДумкоFest 2019, детектив НАБУ Іван Смілий та заступниця керівника пресслужби Маргарита Живага доступно розповіли про етапи, які проходить заява про злочин — від моменту реєстрації – до суду.
Також присутні мали можливість продемонструвати ерудицію, взявши участь у тематичних вікторинах фестивалю.
Цей захід був корисним для:
- – журналістів
- – громадських діячів та активістів
- – та інших…
Під час фестивалю «ДумкоFest2019» до представників ГО «Міжнародна Антикорупційна Асамблея», долучився й виконувач обов’язків Голови Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації Володимир Бялковський. Нагадуємо нашим читачам, що між Солом’янською РДА, ГО «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» та ВГО «Журналісти проти корупції» 6 серпня 2019 року було підписано Меморандум про співробітництво.
Цього дня Київський парк ім. Тараса Шевченка дійсно став центром для обміну думок, місцем громадського спілкування для вирішення нагальних проблем країни.