Міжнародна Антикорупційна Асамблея

1

ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

В канун новорічних свят, а саме – 25 грудня 2019 року в головному офісі відбулось зібрання голів та представників філій громадської організації «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» (далі – МАА), розташованих в Україні.

Зібрання обумовлено традиційним щорічним підведенням підсумків діяльності громадської організації «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» за рік, аналізом проведеної роботи та визначенням основних напрямків діяльності на наступний рік.

З вітальним словом до зібрання звернувся Генеральний секретар центрального Комітету громадської організації «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» Вячеслав Саєнко.
Вячеслав Саєнко

У своєму виступі він підкреслив, що новий проект – антикорупційна платформа «Територія без корупції», започаткована нашою організацією, постійно поширю свою географію та здобула реальну популярність та ефективність.

До цієї платформи залучилось вже багато інститутів громадянського суспільства, діяльність яких так чи інакше пов’язана з захистом прав і свобод громадян, гарантованих Конституцією України.

Генеральний секретар центрального Комітету громадської організації «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» Вячеслав Саєнко підкреслив, що організація не наполягає на обов’язковому вступі громадян у її члени.

Наша організація пропонує всебічну допомогу іншим громадським об’єднанням у розвитку їх власних статутних цілей, надаючи таким організаціям можливість репрезентувати свою діяльність через ефективні інструменти МАА.

З вітальним словом до присутніх звернувся Голова представництва громадської організації «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» в Україні Віктор Бадія.
Виктор Бадия
Віктор Бадія

У своєму виступі він підкреслив, що до українського представництва в 2019 році зверталось багато різноманітних організацій та громадян.

 Саме завдяки консультаціям, які постійно здійснювала громадська організація «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» за численними запитами інститутів громадянського суспільства та окремих громадян, вдалось підняти такі важливі питання, як незаконні забудови у місті Києві, невиконання взятих на себе зобов’язань органами державної влади по введенню в експлуатацію незакінченого будівництва житла по програмі «Доступне житло» на вул. Здолбунівській у місті Києві, порушення права громадян на безпечне довкілля з причини спроби знищити природний водний об’єкт – озеро Качине на лівому березі столиці, створення безпечного середовища для громадян з причини незаконного будівництва багатопаливної автозаправної станції (БП АЗС) замість облаштування відкритої автостоянки на перетині вул. Ревуцького та Анни Ахматової у Дарницькому районі міста Києва та багато інших болючих для киян порушень їх життєвого простору та безпечної життєдіяльності.

Він підкреслив, що членами громадської організації «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» в Україні провадиться активна діяльність по вивченню можливостей інститутів громадянського суспільства у вирішенні соціальних проблем.

Це вивчення діяльності інститутів громадянського суспільства надало можливість вирішити питання з незаконним відселенням мешканців гуртожитків у Солом’янському районі міста Києва та має прецедент – рішення Верховного Суду України, яким заборонено виселення мешканців гуртожитків без надання їм іншого житла, що має буте розповсюджено на всій території України.

Саме інститути громадянського суспільства повинні бути дієвими соціальними ліфтами проходження у владу гідних представників громадськості, щодо можливості дійсної спроможності змінювати суспільство у демократичному напрямку.

Про здобутки, які дає ефективне поєднання діяльності представників владних структур і інститутів громадянського суспільства розповіла заступник Генерального секретаря центрального Комітету громадської організації «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» Наталія Зубова.

У своєму виступі вона навела приклад спільної плідної співпраці по запобіганню та упередженню можливих проявів корупції між громадською організацією «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» та Солом’янською районною в місті Києві державною адміністрацією за укладеним Меморандумом про співробітництво.

«Це перший в Україні успішний пілотний проект по співпраці тандему «Влада-громада», який, сподіваємось, буде підтриманий іншими організаціями вертикалі виконавчої гілки влади, очолюваної Президентом України» – наголосила заступник Генерального секретаря центрального Комітету громадської організації «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» Наталія Зубова.    

У наступному році МАА планує підписати меморандуми про співпрацю з іншими районами міста Києва, з КМДА та Київською обласною державною адміністрацією. Ми сподіваємось поширити цей позитивний досвід на всю територію України.

Найближчим часом ми ознайомимо читачів сайту про подробиці співпраці з Солом’янською районною в місті Києві державною адміністрацією.

Про можливості, які дає сумісна діяльність з різноманітними інститутами громадянського суспільства у своєму виступі розповів уповноважений Комісар, Голова консультативно-правового управління організації Валерій Дрюченко.
Валерий Дрюченко - МАА
Валерій Дрюченко

Користуючись можливістю одночасної присутності керівників та представників відокремлених підрозділів організації в регіонах України, Валерій Дрюченко акцентував увагу присутніх на Указі Президента України Володимира Зеленського від 18 грудня 2019 року № 909/2019 «Про Раду розвитку громад та територій», метою якого є сприяння налагодженню ефективної взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування у питаннях вироблення пріоритетів державної регіональної політики та механізмів сталого розвитку територіальних громад з урахуванням стандартів Європейської хартії місцевого самоврядування та новітніх підходів у сфері регіонального розвитку, вирішення проблемних питань соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

Він просив присутніх підтримати цю ініціативу Президента України шляхом підготовки відповідних проектів розвитку територіальних громад в регіонах, які представляють члени організації шляхом відібрання найбільш ефективних проектів регіонального розвитку, запропонованих інститутами громадянського суспільства.

Представник відокремленого підрозділу організації в Волинській області, Голова управління у Ковельському районі Олексій Дуда у зв’язку з цим запропонував Генеральному секретарю центрального Комітету Вячеславу Саєнко звернутись до Президента України з відповідною пропозицією щодо постійного надання інформації в офіс Президенти України після аналізу зібраних пропозицій організацією від регіональних представництв за тематикою, визначеною пріоритетним напрямком діяльності на засіданнях Ради розвитку громад та територій при Президенті України.

Заступник Генерального секретаря центрального Комітету ГО Наталія Зубова доповнила Олексія Дуду – у зверненні до Президента України надати пропозицію щодо постійної присутності представників громадської організації «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» у робочих групах Ради розвитку громад та територій при Президенті України, як визначено у Положенні «Про Раду розвитку громад та територій», затвердженому Указом № 909/2019 Президента України.

Пропозицію було поставлено на голосування та одноголосно підтримано присутніми.

Потім кожному представнику регіональних підрозділів організації було надано слово для ознайомлення присутніх із здобутками цих регіональних підрозділів в 2019 році.

Традиційно, підводячи підсумки діяльності МАА були нагороджені регіональні представництва організації, які здобули найбільш ефективні результати антикорупційної діяльності за 2019 рік.

Вперше в історії МАА в 2019 році за підсумками річної діяльності з антикорупційної роботи переможцями було визнано відразу два регіональних представництва – Закарпатське обласне представництво МАА та регіональне представництво МАА в Одеській області.

Генеральний секретар центрального Комітету Вячеслав Саєнко вручив керівникам цих підрозділів – Богдану Алечко та Анатолію Коломійцу відзнаки – вимпели «Кращій підрозділ у 2019 році». Також було подовжено строки повноважень всіх керівників регіональних підрозділів громадської організації «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» та вручені посвідчення нового зразку.

У подальшому ми ознайомимо читачів сайту з конкретними здобутками цих регіональних підрозділів громадської організації «Міжнародна Антикорупційна Асамблея».

Генеральний секретар центрального Комітету Вячеслав Саєнко подякував присутнім за плідну роботу та побажав всім зустріти наступні свята в сім’ях, міцного здоров’я та достатку.

За пропозицією присутніх було вирішено провадити постійні онлайн конференції керівників регіональних представництв організації, на яких буде здійснено обмін досвідом роботи, корегування планів діяльності та вирішення нагальних питаннь.

На сторінках сайту ми постійно висвітлюємо роботу наших регіональних відокремлених підрозділів, як в Україні, так і за кордоном.

Будьте разом з нами! Слідкуйте за новинами на нашому сайті.

26.12.2019


Previous Post

Next Post

Comments

  1. ВІТАЄМО ЧЕРГОВІ НОВАЦІЇ ПРЕЗИДЕНТА - Міжнародна Антикорупційна Асамблея

Залишити відповідь

Your email address will not be published / Required fields are marked *