На кого працює ДБР?
У наших попередніх публікаціях (Порушення міжнародних норм права) ми повідомляли про факти порушень міжнародних норм права, обов’язок на виконання яких взяла на себе Україна, ратифікувавши Верховною Радою України низку міжнародних правових норм.
Боротьба з основним ворогом українського суспільства – корупцією в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та судової системи України стала наріжним камінням створення в країні низки антикорупційних урядових організацій, таких, як НАБУ, НАЗК, САП, ДБР та антикорупційного суду.
Саме представників цих організація запрошувала на форум «Територія без корупції!» Міжнародна Антикорупційна Асамблея, який провадився 14 травня 2019 року в будівлі Оболонської РДА в Києві за новоствореною унікальною антикорупційною платформою «Територія без корупції», що не має аналогів в світі (На форум «Територія без корупції!» запрошені організації антикорупційних структур).
Після успішної презентації цієї антикорупційної платформи організація приймала участь у багатьох вітчизняних та міжнародних форумах, зокрема, на організованому 27 січня 2020 року центром прав людини ZMINA круглому столі за темою «Захист прав громадських активістів».
На цьому зібранні були заслухані цікаві доповіді УГСПЛ (Українська Гельсінська спілка з прав людини), Центру прав людини ZMINA, Truth Hounds і Freedom House, представником якого в Україні Метью Шаафом і було відкрито цей захід про переслідування правозахисників і громадських активістів в регіонах України, де було зафіксовано найбільшу кількість цих випадків (Чи безпечно бути громадським активістом?).
Громадськість України сподівалась, що утворені державні антикорупційні органи та організації здійснять, нарешті, роботу, хоча б по зниженню рівня корупції у країні.
Але, не так сталося, як гадалося!
Ми вже публікували приклади, коли державний орган – Міністерство культури України – після перевірки у 2019 року фактів порушення законодавства України, викладених у заявах громадян здійснило припис землекористувачу (концертний заклад культури «Муніципальний академічний камерний хор «Київ»), який без відповідних документів розпочав забудову по вул. Лабораторна, 12 у Печерському районі м. Києва з порушенням регламенту Закону України «Про охорону культурної спадщини», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р.
Однак, керівництвом концертного закладу культури «Муніципальний академічний камерний хор «Київ» не було виконано припис Міністерства культури України та ще його і оскаржено до Окружного адміністративного суду міста, який зупинив дію цього припису Міністерства культури України №43/10-5/74-19 від 02.10.2019 р. до набрання рішенням у даній справі законної сили, а потім і взагалі задовольнив позов землекористувача (Чи не втрачаємо ми спадщину?).
Міністерство культури України та громадськість, не погодившись з таким явно незаконним рішенням звернулась із апеляційною скаргою до Шостого апеляційного адміністративного суду та після довготривалого судового розгляду Постановою від 16 листопада 2020 року суд повністю довів незаконність будівництва на земельній ділянці по вул. Лабораторній, 12 за кадастровим номером 8000000000:79:026:0005.
Показово, що припис Міністерства культури України №43/10-5/74-19 про заборону будівництва багатоповерхового будинку під назвою WASHINGTON Concept House на земельній ділянці по вул. Лабораторній, 12 відтворено 2 жовтня 2019 року, а вже 3 жовтня 2019 року Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження №62019000000001553 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 «Зловживання владою або службовим становищем» Кримінального Кодексу України за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Київської міської державної адміністрації, Київської міської ради та Концертного закладу культури «Муніципальний академічний хор «Київ» під час надання дозволу на здійснення будівництва багатоповерхового будинку за адресою: м. Київ, вул. Лабораторна, 12.
Тобто, за звичайною логікою, правоохоронці, порушуючи кримінальну справу за фактом здійснення злочину, вже мали певні документальні підтвердження протизаконної діяльності вказаних фігурантів цих злочинних дій. Але, незважаючи на відкриття кримінальної справи ще 3 жовтня 2019 року, співробітники ДБР до цього часу так письмово і не попередили про підозру фігурантів, вказаних ними у кримінальному провадженні.
Але, саме письмове попередження про підозру, вручене за вимог закону особі особисто і є тим моментом, з якого і розпочинається відлік часу на проведення досудового розслідування, визначеним КПК України терміном у два місяці.
Всі ці факти взяті із відкритого листа від 22 грудня 2020 року, який направлено до Офісу Генерального прокурора України та у копії до Державного бюро розслідувань, Офісу Президента України та у адрес нашої організації ініціативною групою для захисту інтересів мешканців будинків, розташованих поруч з незаконним будівництвом за адресою вул. Лабораторна 12.
У відкритому листі громадяни вказують: «Що заважає слідчим ДБР закінчити розслідування за наявності купи фактів зловмисної діяльності посадових осіб Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Київської міської державної адміністрації, Київської міської ради та Концертного закладу культури «Муніципальний академічний хор «Київ» багаторічної корупційної схеми по відібранню у громадян столиці України належної їм муніципальної території в угоду суто власним приватним інтересам?».
Далі у листі громадяни питають: «Чому, за наявності багаторічної боротьби киян за збереження території свого міста та спротиву руйнації пам’ятників архітектури та культурної спадщини спеціалізований державний орган і досі не закінчує досудове слідство і не персоніфікує дійсних фігурантів цього багаторічного злочину, причетних до земельного «дерибану» столиці?».
І вони просять Генерального прокурора України: «Шановна Ірина Валентинівна! Ми дуже просимо Вас, як Генерального прокурора України, розібратись у цих питаннях та прийняти дійові міри прокурорського реагування.
Злочинці повинні бути покарані, інакше безлад у діяльності державних і муніципальних органів доведе Україну до повної руйнації!».
А тим часом, незважаючи на порушене ДБР кримінальне провадження та рішення суду, яким підтверджені ці порушення, керівництво забудовника – компанії SAGA DEVELOPMENT продовжують будівельні роботи, що наглядно підтверджено фото будівельного майданчика, здійсненими вже після судового рішення, яке вступило у законну силу.
В самий раз запитати – то хто ж керує країною, у який навіть не виконуються рішення судів, та на кого ж працює ДБР?