![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/honor-Czech-750x429.jpg)
Нагорода знайшла своїх Героїв (Чехія)
Вже понад рік наша країна знаходиться у центрі уваги.
По всьому світу відбуваються акції, форуми та виставки на підтримку України. Одна з таких виставок зараз проходить у Празі, за адресою: вул. Рамкова, 6, Галерея Lapidárium, власницею якої є Світлана Колоускова.
З 4 по 18 квітня у галереї відбувається презентація мультимедійного проекту УКРАЇНСЬКЕ ВІДРОДЖЕННЯ. Даний проект представляє унікальні художні образи та метафори знакових українських художників, їхню філософію, засновану на багатовіковій духовній спадщині України.
![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/0-02-05-f12adb7bc7878b5e73de68d4900e90adf45ec68d4e89948c80a2547232600bc8_66895a1363cb517f-1024x768.jpg)
![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/WhatsApp-Image-2023-04-14-at-01.32.58-1-1024x768.jpeg)
![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/WhatsApp-Image-2023-04-14-at-01.32.59-2-1024x768.jpeg)
![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/WhatsApp-Image-2023-04-06-at-16.58.45-1024x768.jpeg)
![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/WhatsApp-Image-2023-04-14-at-01.32.59-3-768x1024.jpeg)
![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/WhatsApp-Image-2023-04-14-at-01.32.59-768x1024.jpeg)
![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/WhatsApp-Image-2023-04-14-at-01.33.00-1-768x1024.jpeg)
![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/WhatsApp-Image-2023-04-06-at-16.58.55-2-768x1024.jpeg)
Частиною цього проекту стала прес-конференція «Подяка Світу від українського народу за Гуманітарну складову Перемоги», яка відбулася 12 квітня 2023 року в Галереї «Lapidárium», одним із організаторів якого виступає МГО «Міжнародна Антикорупційна Асамблея». Під час цього заходу відбулося нагородження волонтерів Чеської республіки «Відзнакою».
![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/Саенко-Прага-Выставка-2-576x1024.jpg)
![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/Калусько-Светлана-2-576x1024.jpg)
![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/Карчук-Леся-1-576x1024.jpg)
![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/WhatsApp-Image-2023-04-14-at-11.20.43-1-576x1024.jpeg)
![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/Северен-Роман-2-576x1024.jpg)
![](https://iacassembly.org/wp-content/uploads/2023/04/Костюк-Тарас-3-576x1024.jpg)
Були нагороджені:
– Світлана Колоускова – власниця Галереї «Lapidárium»;
– Северин Романів – співробітник Кардіоцентру Празької університетської лікарні загального профілю, Член групи екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО) Кардіоцентру VFN, Прага;
– Леся Копчук – власниця салону з пошиття весільних суконь у Празі, який вона перетворила на фабрику з виготовлення бронежилетів, військової форми та перископів, започаткувавши волонтерське об’єднання жінок Чехії для допомоги Україні;
– Богдан Райчинець – Президент Європейського Конгресу Українців та Голова організації «Українська ініціатива в Чехії»;
– А також волонтери та активісти Тарас Костюк, Олег Шокало, Катерина Завіженець, Іван Барило, Петро Циганек, Роман Мітрик, Галина Василенко.
Ця нагорода – унікальний витвір, виготовлений з латуні – залишків гільз зброї, використаної для захисту нашої країни за останній рік. Це символ вдячності, що народилася у серцях воїнів, волонтерів, матерів, дружин, дітей; всіх, хто долучений до боротьби із планетарним «Злом».
Цю «Відзнаку» може отримати кожен, хто довів своїми діями участь у «Гуманітарній складовій Перемоги». Для цього треба заповнити форму, перейшовши за посиланням https://ichhc.org/zvorotnij-zvyazok/questionnaire-anketa/
Після обробки Ваших даних протягом семи днів Ви будете повідомлені про результати. Протягом одного місяця, згідно з графіком, Ви отримаєте індивідуальну номерну «Відзнаку» учасника «Гуманітарної складової Перемоги».
Організаторами заходу виступили:
• Світлана Колоускова – власниця Галереї «Lapidárium»,
• Людмила Гуленок – голова правління БО “Благодійний фонд «Патріотична Україна»,
• Вячеслав Саєнко – генеральний секретар ЦК «Міжнародна Антикорупційна Асамблея»,
• Олег Тарасов – виконавчий директор ГО «Арт-посольство»,
• Тетяна Сметана – голова Громадської спілки «Верба»,
Куратори проекту:
– Оксана Фурса – українська художниця, ректор Інституту Мистецтв ім. Сальвадора Далі, доктор педагогічних наук, професор, Президент Конфедерації дизайнерів та стилістів України.
– Вадим Кречмар – український художник, мистецтвознавець.
Керівник проекту – Олег Тарасов.
Головний медіапартнер – vinegret.cz
Після завершення прес-конференції було проведено благодійний аукціон, мета якого була – зібрати кошти на підтримку Збройних сил України у рамках мистецького проекту «Українське Відродження».